Park to idealne miejsce do wypoczynku podczas letniego upału w mieście. W chłodnym cieniu drzew wielu ludzi znajdzie wyczekiwaną ucieczkę od spiekoty słońca. Gdy park jest zadbany, znajdziemy tak szereg nie tylko znanych nam krajowych drzew i krzewów, ale również te egzotyczne, pochodzące z innych krajów niż Polska. Wśród zieleni drzew znajdziemy też często orzeźwiającą fontannę, oczko wodne lub odbijający błękit nieba staw lub rzeczkę. Nad nimi często malowniczo pochylają się wierzby i przerzucone są romantyczne łuki mostków. W takiej scenarii, gdy mamy czas, chętnie szukamy miejsca by usiąść na którejś z parkowych ławeczek. Jaka to będzie ławka? Jest to na pewno ściśle powiązane z charakterem miejsca w którym się znajdujemy.

|Dla miejsca związanego z pewną tradycją , gdzie można odczuć „oddech historii”, tam gdzie park znajduje się w pobliżu centrum starego miasta idealne będą ławki bardziej ozdobne, o wyglądzie klasycznym lub fantazyjnym. W starym parku miejskim lub ogrodzie botanicznym, gdzie znajdziemy przepiękne egzotyczne kwiaty i krzewy, idealnie będzie prezentowała się np. „Żeliwna ławka koronkowa” . Posiada ona bardzo gęste i misternie wykonane zdobienia podpór i podłokietników, co sprawia , że ten model ławki parkowej wygląda niezwykle romantycznie i szczególnie nastraja do miłych chwil spędzanych we dwoje. Ławka mimo iż odznacza się delikatnym wyglądem jes bardzo stabilna, wytrzymała odporna na działanie czynników zewnętrznych. Oprócz atrakcyjnego wyglądu ławka ta ma szczególne cechy ergonomiczne, siedzisko ma typ leżakowy i płynnie przechodzi w oparcie. Dzięki temu każda osoba, niezależnie od wieku i wzrostu , może przyjąć wygodną pozycję. Siedzisko jest drewniane, a jego listwy są impregnowane i wykończone bejcolakiem.

11069367515_95b9d4d829_z

  Innym typem ławki, bardzo dobrze nadającym się zarówno do parków, jak i mniejszych skwerów zieleni, gdzie ważny jest odpowiedni nastrój jest „Ławka chińska”. Cechuje się ona również ozdobnym i fantazyjnym wykonaniem oparć. Ławka wykonana jest z żeliwnych odlewów w kolorze czarnym oraz z sosnowych desek , malowanych trzy razy bejcolakierem.

Istnieją jednakże miejsca do których niekoniecznie pasują wysmakowane, klasyczne kształty w stylu romantycznym. Wiele miejsc domaga się raczej form surowych, prostych i odpornych na częste używanie przez rozentuzjazmowaną młodzież i dzieci. Dla takich parków i miejsc, gdzie znajduje się np. centrum rozrywki, warto wybrać ławki o bardziej prostej formie, o kształcie nowoczesnym lub nawet futurystycznym. Przykładem takiego produktu będzie stalowo- drewniana ławka „Modern”, odznaczająca się wyjątkowo ciekawym kształtem. Listwy siedziska wykonano z drewna, natomiast nogi są wykonane z metalu i wygięto je w charakterystyczny sposób do tyłu uzyskując tm samym ciekawy i niebanalny efekt. Do nowoczesnych skwerów zieleni będą pasować także proste w formie „ławki młodzieżowe”, wykonane ze stali i metalu, posiadają drewniane siedziska w kolorze mahoniowym. Wyjątkowo trwałe zapewnią ciekawy design .