Kosze betonowe możemy znaleźć nie tylko w parkach, ale też na osiedlach. Jeśli chodzi o estetykę, są one na pewno lepsze od plastikowych „mandarynek”. Kosze betonowe mogą być jednak bardzo różne. Nie zawsze są okrągłe, różny jest też materiał z którego mogą być wykonane. O tym jakie rodzaje koszy na śmieci występują, opowie poniższy tekst.

Pierwszą rzeczą, którą kosze betonowe się różnią jest z pewnością ich kształt. Mogą być one okrągłe – i te możemy najczęściej spotkać. Nie mniej popularne są tez kosze w kształcie sześciokąta czy ośmiokąta. Jeśli chodzi o wrażenia wizualne, są one z pewnością mniej estetyczne niż te okrągłe. Poza okrągłymi i wielokątnymi koszami możemy też natrafić na zwykłe, kwadratowe kosze.

Kolejnym czynnikiem wyróżniającym kosze na śmieci jest to, z czego dokładnie są wykonane. Niezależnie od tego, czy mówimy tu o koszu okrągłym czy kwadratowym, nawet jeśli kolorystycznie będą wyglądać tak samo, niekoniecznie muszą być wykonane z tego samego materiału. Mamy na przykład kosze wykonane z wysokiej klasy betonu, jak chociażby klasa B25. Możemy mieć też kosze dodatkowo pokryte gresem.

Jeśli chodzi o kosze betonowe pokrywane gresem, to też nie są one takie same. Przede wszystkim należy zacząć od tego, że mamy różne kolory gresu. Najpopularniejszy jednak jest szary. Można jednak też spotkać kosze pokryte gresem w kolorze czerwonym, czarnym, białym czy różowym. Gres, poza kolorem, może się też różnić gramaturą – mamy kosze betonowe pokryte bardzo drobnym gresem, ale też takie, w których kamyki wchodzące w skład gresu są całkiem dobrze widoczne.

Clipboard6

To, co może różnić od siebie kosze betonowe to z pewnością wkład. Wiadomo, że śmieci nie są bezpośrednio wrzucane do betonowego otworu. Kosz betonowy nie składa się tylko i wyłącznie z betonowej obudowy. Wewnątrz niego umieszczany jest jeszcze dodatkowy pojemnik. Bardzo łatwo go zauważyć, ponieważ jego brzegi delikatnie zahaczają o kanty kosza. Wkład kosza betonowego może być wykonany zarówno z blachy ocynkowanej. Tego typu wkłady do koszy betonowych są najczęściej spotykane. Zdarza się jednak, że wkład kosza betonowego wykonany jest z trwałego polietylenu. Nie jest on już jednak tak estetyczny jak ten z blachy.

Betonowe kosze na śmieci mogą się tez różnić od siebie samym sposobem montażu. Najpopularniejsze ustawiane są bezpośrednio na podłożu. Występują jednak też takie, które ustawiane są na nóżkach czy wspornikach. Jeśli chodzi o nóżki, to często są one ozdobnie zakończone, zaś wykonywane są zazwyczaj z blachy ocynkowanej i malowane proszkowo.

Kosze betonowe mogą być też zamontowane na specjalnych stojakach zrobionych z blachy. Kształt betonowego kosza na śmieci zamontowanego na takim właśnie stojaku jest najczęściej prostokątny, choć można spotkać tez okrągłe. Wkład na odpady w tego typu koszach na śmieci jest prawie zawsze plastikowy, ze względu na łatwość opróżniania go. Warto dodać, że na tego typu koszach na śmieci najczęściej umieszczone są też tabliczki, a także są one wyposażone w specjalne miejsce przeznaczone na niedopałki papierosów.