Co kryje się pod pojęciem obiektu małej architektury?

 

To wszystko, co jest drobniejsze i ma niewielkie rozmiary, ale jednocześnie jest obiektem budowlanym. Wznoszenie czy stawianie takich obiektów nie wymaga pozwoleń i procedury są bardzo uproszczone.

 

Bardzo często mylimy obiekty małej architektury z tymczasowymi obiektami budowlanymi, a według ustawy takim obiektem mogą być:

 

– kapliczki, krzyże przydrożne, figury,

– posągi, fontanny,

– place zabaw, śmietniki.

Co mówi na to ustawa, którą należy się kierować?

 

Zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt. 22 Prawa budowlanego, budowa obiektów małej architektury nie wymaga pozwolenia na budowę. Jeżeli zamierzamy usytuować obiekt małej architektury na naszej prywatnej nieruchomości, nie jesteśmy zobowiązani dokonywać zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

 

ladna2

 

Ławki w parku

 

Ławka w parku musi być wyjątkowa, bo wtedy jest wstanie stworzyć niepowtarzalny krajobraz. Zastosowane konstrukcje pozwalają stanąć takiej ławce w najbardziej nietypowych miejscach. Dzisiaj można wybrać nawet takie ławki, które mogą stać dookoła drzewa. Okrągła struktura oznacza mniej miejsca na postawienie, ale o wiele więcej miejsca dla osób, które chcą usiąść.

 

Do wyboru w naszej ofercie mamy wiele klasycznych form i ciekawych wzorów. Ławki wykonane są z bardzo dobrej, jakości materiałów drewnianych oraz ze stali nierdzewnej, która jest bardzo odporna na wszelakie uszkodzenia. To pozwala na pełen relaks bez względu na to gdzie taka ławka zostanie ustawiona. Ławka to bardzo dobry element wpływający na poprawę jakości krajobrazu.

 

Kosze na śmieci

 

Czystość jest najważniejsze, dlatego warto zapoznać się z ofertą na kosze na śmierci. Do wyboru mamy klasyczne i standardowe koszty, które bardzo dobrze pasują do parku czy na ulicę.

 

Nasza propozycja obejmuje koszt wykonane z materiałów najwyższej jakości które gwarantują bardzo długie użytkowanie. Wybrać można z oferty kosze na solidnej betonowej konstrukcji ze stalowymi albo drewnianymi elementami. Kosz może wyglądać dobrze i może wpływać na poprawienie wyglądu miejsca, w którym się znajdzie.

 

Dzisiaj ważna jest segregacja śmieci, dlatego udostępniamy specjalne pojedyncze pojemniki z trzema przegrodami. Oczywiście oferta obejmuje również osobne pojemniki o różnych kolorach, które idealnie nadają się do papieru, plastiku czy szkła. Gwarantujemy trwałość, solidność i najwyższą jakość.

 

Oferta na donice jest bardzo duża. Donica pełni rolę ozdobną, ale i funkcjonalną. Można je spotkać w parkach na ulicach czy na osiedlach. Oferowane przez nas donice wykonane są z betonu i stali. Są bardzo odporne na uszkodzenia jak i na warunki atmosferyczne. To oznacza, że będą służyć przez długie lata. Wystarczy posadzić w nich piękne kwiaty, a zmieni się od razu to miejsce, w którym będą stały.

 

Połączenie praktyczności z ekologią jest mile widziane. Kwiaty są piękne, ale doniczce też niczego nie brakuje. Do wyboru są donice kwadratowe, podłużne czy okrągłe. Konstrukcja może być nowoczesna, standardowa albo ozdabiana drewnem.