Czy warto wybierając kosze betonowe, a jeśli tak to, dlaczego? Na pewno plusem koszy betonowych jest ich trwałość. Zastosowany do produkcji materiał pozwala na duża wytrzymałość, co oznacza, że kosz będzie odporny na czynniki atmosferyczne. Człowiek też nie będzie miał łatwo uszkodzić kosza chyba, że uda mu się go przewrócić. W każdym koszu zastosowano blaszane wkłady. Design jest prosty, ale ma to coś w sobie, co nam się podoba. Tego typu kosze mają zastosowanie nie tylko w parkach, ale i koło domu czy koło firmy.

 

Kosz z betonu

 

Kosze znajdują się w każdym większym i mniejszym mieście. Są widoczne na chodnikach, deptakach, w parkach czy po prostu na ulicy. Tam gdzie przechodzą ludzie tam powinny znajdować się kosze na śmieci, bo to uchroni to miejsce przez rzucaniem niepotrzebnych papierków na chodnik. Jeśli nie ma wystarczającej ilości koszy w danej okolicy to kończy się to bardzo źle i jest bardzo dużo sprzątania.

 

Kosz na śmierci musi spełniać dwie podstawowe cechy. Musi być bardzo wytrzymały i do tego bardzo funkcjonalny. Kosz stoi na deszczu, na słońcu, w śnieżyce, w mróz, dlatego musi być bardzo odporny na warunki atmosferyczne. Trzeba również do zagrożeń doliczyć przypadkowe uszkodzenia, ale również wandalizm. To, dlatego kosze na śmieci, które mijamy na ulicach wykonane są z bardzo wytrzymywanych materiałów, które pozwalają służyć im o wiele dłużej.

 

Clipboard9

 

Jaki rodzaj kosza wybrać?

 

Materiałów jest wiele i dla przykładu bardzo popularne są kosze stalowe w tym ze stali nierdzewnej oraz kosze żeliwne, a nawet kosze wykonane z tworzysz sztucznych. Kosz może stać samodzielnie, może być zamontowany na maszcie, słupie, albo na ścianie. Jednak, jeśli brać pod uwagę funkcjonalność to najlepszym ze wszystkich rozwiązań będzie jednak kosz betonowy. Waga kosa jest bardzo duża, przez co nie trzeba go specjalnie gdzieś mocować. Ruszenie kosza nie jest łatwym zadaniem, dlatego jest on stabilny i bezpieczny. Oferta na kosze betonowe jest na tyle duża żeby można było je dopasowywać rozmiarami, kolorami oraz pojemnością. Stworzenie tak odpornego na wszystkie warunki kosza wymaga zastosowania bardzo dobrej mieszanki betonu. Musi to być beton najwyższej klasy, który stosowany jest do budowy mostów, a nawet pasów startowych. Tylko wtedy będzie on gwarantował swoją wytrzymałość.

 

Czy takie kosze są estetyczne?

 

Dzisiejsze kosze betonowe mają bardzo uniwersalny wygląd. Pasują praktycznie do każdej przestrzeni. Nie ma znaczenia czy to chodnik, skwer czy park. Do wyboru mamy wiele kształtów koszty zaczynając od klasycznego okrągłego, poprzez kwadratowe, czworokątne, sześciokątne, a kończąc na ośmiokątnych. Kosze wyposażone są również we wkład z blachy ocynkowane lub specjalny metalowy pierścień ułatwiający montaż worka na śmierci. Można wybierać również modele z popielniczką, z daszkiem i bez daszka. Ciekawym rozwiązaniem jest równie łączenie betonu z dodatkami takimi jak grys, stal czy drewno. Wtedy taki kosz prezentuje się jeszcze bardziej atrakcyjnie. Jest on wstanie polepszyć wygląd miejsca, w którym się znajduje dzięki nowoczesnemu designowi.