Pojemniki na piasek i sól dostępne są w centrach ogrodniczych. Zbudowane są ze specjalnego tworzywa sztucznego o dużej odporności na działanie środków chemicznych  i warunków atmosferycznych panujących w naszym klimacie. Można przechowywać w nich sól drogową, piasek, a także sorbent i inne substancje, takie jak na przykład rozdrobniony gres, którym również chętnie posypuje się drogi w celu uzyskania lepszej przyczepności aut do podłoża.
hdpe
Kupując pojemniki na piasek i sól, watro wybierać te modele, które są wyposażone w dwa otwory: jeden wlewowy, duży, który znajduje się na górze. Służy do uzupełniania substancji w pojemniku. Drugi otwór: mniejszy, znajdujący się na dole, powinien służyć wyjmowaniu substancji z pojemnika przez użytkownika.

Wielu użytkowników chwali sobie również te pojemniki, które można przewozić wygodnie na wózku widłowym. Są one wyposażone w specjalne uchwyty na wideł w wózkach widłowych. Warto także zwrócić uwagę na te pojemniki, które mają zainstalowane kłódki przy górnej pokrywie. Zabezpieczy to zawartość przed kradzieżą.

na zamek
Szukając pojemników na piasek i sól zwróćmy też koniecznie uwagę na to, czy spełniają one normy bezpieczeństwa i  jakości określone przez Unię Europejską. Dodatkowe kryterium wyboru to kolor i rozmiar: tutaj jednak wszystko powinno zależeć jak najbardziej od naszych indywidualnych potrzeb i warunków, w jakich możemy przechowywać pojemniki.